Skip to content

Przestań marnować…czas!

Nic z tym nie zrobisz. Czas płynie nieustannie i tylko nie Ciebie zależy jak to wykorzystasz.

Oczywiście są różne podejścia do ustalania swoich zajęć, planowania urlopów czy też „długich weekendów”. Inaczej też podchodzimy do planowania swojej kariery czy też do prowadzenia swojego biznesu.
Niektórzy bardzo mocno koncentrują się na pracy, zapominając, że od czasu do czasu trzeba się  zrelaksować, aby potem pracować jeszcze wydajniej.
Inni z kolei przeginają w drugą stronę i pod byle pretekstem robią sobie ” wolne”.
Bardzo często jest też tak, że wiele naszych celów odkładamy w czasie, uzależniając je od zrobienia czegoś innego… np. „zacznę grać w tenisa czy w golfa, jeśli awansuję albo rozwinę firmę do jakiegoś poziomu.
A co jeśli nie uda Ci się spełnić tego pierwszego warunku? Zrezygnujesz ze swojego celu, założenia biznesu, hobby, itd?
Proponuję działać tu i teraz.
Podejmuj konkretne wyzwania, realizuj swoje cele prywatne, zawodowe czy biznesowe. Nie odkładaj niczego na „później”. Niestety nie masz wpływu na mijający czas, ale możesz decydować o wszystkimi co robisz w danym momencie.
Zachowaj równowagę w różnych sferach życia, ale jednocześnie wtedy kiedy trzeba – działaj intensywnie, rozwijaj się i swoje zainteresowania. Zwiększaj dochody, po to by móc w pełni swobodnie decydować o wykorzystaniu swojego czasu.
Szanuj czas, ponieważ nigdy nie dostaniesz drugi raz tego samego…. Wyeliminuj złe nawyki, przez które Twój cenny czas jest marnowany.
Naprawdę zdecydowanie lepiej jest pójść na siłownię, spacer z rodziną, niż po raz „trzeci” oglądać ten sam film TV.
Podejmuj nowe wyzwania, koncentruj się na konkretnych działaniach, szanuj swój czas! Czas i tak upłynie i warto mieć poczucie, że wykorzystaliśmy go w odpowiedni sposób.
Trzymam za Ciebie kciuki!

ZAPISZ SIĘ NA BEZPŁATNY NEWSLETTER I OTRZYMAJ DARMOWEGO E-BOOKA!

ZAPISUJĘ SIĘ!  > > > 

Comments are closed.