Skip to content

Zagraj All in 1

Wiele osób ugania się za tym co najnowsze i najwspanialsze. Mamy coraz więcej celów, chcemy osiągać coraz więcej. Coraz więcej „specjalistów” doradza w jaki sposób planować, jak ustawiać swoje cele w różnych dziedzinach życia. Niektórzy piszą na ten temat książki i różne poradniki, które mają nas nauczyć odpowiedniego stawiania celów, odpowiedniego planowania.

Powiem przewrotnie. Zapomnij o tym, to nie działa.

Skup się na 1 rzeczy. Wielcy ludzie nie stawiają sobie za cel wykorzystania każdej okazji ani nie starają się spróbować wszystkiego co wzbudza ich zainteresowanie.

SKUPIAJĄ się na określonej drodze, jednej drodze i nie pozwalają, by ich uwagę odwracały nowe błyskotki pojawiające się w zasięgu ich wzroku.

Robert Lewandowski poświęcił się piłce nożnej, Agnieszka Radwańska gra tylko w tenisa, Michael Jordan – znany jest z koszykówki (dopiero jak na tym polu osiągnął wielki sukces, zajął się biznesem).

Mogę wymienić dziesiątki osób, które osiągnęły wielki sukces w konkretnej dziedzinie, właśnie dlatego, że skupiały się na początku na jednej dziedzinie. Z drugiej strony jeśli np. jakaś „gwiazda” – aktor, zaczyna śpiewać piosenki, prowadzić programy, robić wiele innych rzeczy, niestety jego kariera nie rozwija się zbyt dobrze, a wręcz zaczyna się powolny upadek.

Znajdź swój  JEDEN najważniejszy cel na ten rok i poświęć mu się na 100%. Nie rozpraszaj się, nie stawiaj sobie dziesiątek celów. Jeden, a konkretny w  Twojej karierze czy biznesie. Gwarantuje Ci, że jeśli to będzie odpowiedni cel i uda Ci się go osiągnąć, to automatycznie uda Ci się po drodze osiągnąć wiele innych, mniejszych rzeczy (zakładam, że prowadzisz zdrowy tryb życia, dobrze się odżywiasz, uprawiasz sport – to jest oczywiste, aby mieć warunki do osiągania konkretnych celów związanych z biznesem, czy rozwojem swojej kariery).

Ten JEDEN cel doprowadzi Cię do tego, że osiągniesz rezultaty, które wystrzelą Cię bardzo mocno do przodu w Twoim rozwoju.

Trzymam za Ciebie kciuki !

Irek Tomczyk

 

Pobierz bezpłatny e-book ” Tylko Ty decydujesz”

POBIERAM! >>>

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.