Jak motywować innych? Czy to w ogóle możliwe?

 
Czy w ogóle jesteśmy w stanie motywować inne osoby? W pewien sposób na pewno tak. Ja jednak jestem zwolennikiem teorii, że możesz jedynie kogoś zainspirować do działania.
 

Możesz spowodować, że ktoś podejmie jakieś działanie, zacznie coś robić. Tak samo, jeśli Ty jesteś na jakimś evencie, szkoleniu, prezentacji – ktoś inny, trener, prezenter może Cię zainspirować.

Motywacja powinna wydobywać się z twojego wnętrza. Na dłuższą metę jeśli chcesz osiągnąć naprawdę dobre rezultaty, musisz być zmotywowany wewnętrzne. Oczywiście ktoś może powiedzieć, że w tym momencie „czepiam” się słów, jednak spójrz na to szerzej.

Rozejrzyj się wokół siebie, pomyśl ile ciekawych, motywacyjnych książek, czy artykułów już przeczytałeś? Na ilu energetycznych szkoleniach byłeś? A może znasz ludzi, którzy wydają setki, czy tysiące złotych na różnego rodzaju kursy, szkolenia, coaching i w dalszym ciągu stoją w tym samym miejscu na swojej ścieżce rozwoju. Takich osób jest niestety bardzo dużo.

Jak sobie z tym radzić?  Jak nie wpaść w pętlę „nurtu motywacyjnego”? Jakie powinno być Twoje podejście do motywowania innych, czy też siebie?

Jeśli chcesz kogoś zainspirować, musisz mieć coś konkretnego do przekazania, a najlepiej będzie to poparte Twoim doświadczeniem.
Jesteś trenerem fitness? Wyglądaj, zachowuj się fit. Niestety wielu trenerów ma nadwagę albo cały czas walczą z kontuzjami. Podobnie jest w biznesie. Na rynku jest wielu trenerów sprzedaży, którzy mają problem nawet ze sprzedażą swoich usług. Jak w takim razie mogą uczyć innych? Musisz być spójny.

Jeśli natomiast Ty wybierasz mentora „motywatora” – sprawdź konkretnie jakie ma osiągnięcia. Co takiego zrobił, konkretnie.

Inspiruj, czerp inspirację od innych i bądź wewnętrznie zmotywowany.
 
Trzymam kciuki za Twoją motywację!

Irek Tomczyk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.