Parę rad, które mogą zmienić Twoje rezultaty

Tylko Ty decydujesz jak potoczy się Twoje życie, jak będzie wyglądać Twoja kariera, czy funkcjonował Twój biznes – jeśli takowy prowadzisz. Tylko Ty ponosisz pełną odpowiedzialność za wszystko co dzieje się w Twoim życiu.

To w jakiej sytuacji znajdujesz się obecnie w każdej sferze Twojego życie, jest efektem podjętych decyzji oraz działań w przeszłości. To jakie zajmujesz stanowisko jest wynikiem tego, że to właśnie Ty wysłałeś CV do firmy, w której obecnie pracujesz.
Wpływ na zajmowane miejsce miało również Twoje nastawienie i podejście do wykonywania obowiązków zawodowych. To, że może nie awansowałeś od kilku lat lub nie dostajesz odpowiedniej podwyżki, nie zawsze jest spowodowane decyzją Twojego przełożonego. Może po prostu zasługujesz na to, co już masz?

Twój biznes jest w tym miejscu, ponieważ kiedyś to Ty podjąłeś takie, a nie inne decyzje. Twoi pracownicy, współpracownicy czy partnerzy biznesowi pracują tak, jak Ty im na to pozwalasz. Po za tym, jeśli narzekasz na ich pracę, lenistwo, czy też nie przykładanie się do swoich obowiązków tak, jakbyś sobie tego życzył – zadaj sobie pytanie kto ich zatrudnił. Dzięki komu pracują w tej firmie?

W każdej sferze to Ty decydujesz i to Ty ponosisz pełną odpowiedzialność. Jeśli jednak uważasz, że jest inaczej i sądzisz, że to ktoś inny ma wpływ na Twoją karierę, inne czynniki zewnętrzne decydują o Twojej ( może trudnej dziś ) sytuacji, to pamiętaj, że bardzo ciężko będzie Ci zacząć działać w taki sposób, aby w pełni wykorzystać swój potencjał.

Musisz już teraz, właśnie od tego momentu mieć pełną świadomość, że jesteś w stanie wszystko kontrolować. Od tej pory wszystko co się wydarzy w Twoim życiu – jest w pełni zależne tylko od Ciebie. Wszystko leży po Twojej stornie.

Gwarantuję Ci, że takie podejście spowoduje, że będziesz w każdym obszarze działać ze znacznie większym zaangażowaniem. Nagle na wiele spraw spojrzysz z zupełnie innej perspektywy. Na pewno uwolnisz się od „zależności” od innych osób. Od swojego szefa, współpracowników, partnerów biznesowych. Poza tym Twoje samopoczucie będzie naprawdę inne, będziesz działać w zupełnie inny sposób, jeśli nie będziesz czuć zależności od innych osób.

Trzymam za Ciebie kciuki!

Irek Tomczyk 

Pobierz bezpłatny e-book ” Tylko Ty decydujesz”
POBIERAM! >>

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.